Kayseri Alüminyum Hurda

Kayseri Alüminyum Hurda, Alımı, Hurdacıları, alüminyum profil doğrama kapı pencere kola kutusu içecek kutusu kartel jant fiyatları alanlar ayrıca Kayseride

Kayseri Alüminyum Hurda

ALÜMİNYUM HURDA ALIMI
Kayseri Alüminyum Hurda

Kayseri Alüminyum Hurda


Kayseri Alüminyum Hurda A lüminyum esnek ve çok yönlü bir metaldir. Hafif olmasına rağmen yüksek dayanıklıdır. Oksidasyona karşı direnci yüksek bir metaldir. Bu yüzden, başta ulaşım ve inşaat sanayi olmak üzere birçok sektörde kullanılan bir malzeme haline gelmiştir.

Endüstrinin pek çok kolunda milyonlarca farklı ürünün yapımında kullanılmakta olup dünya ekonomisi içinde çok önemli bir yeri vardır. Alüminyumdan üretilmiş yapısal bileşenler uzay ve havacılık sanayi için vazgeçilmezdir. Hafiflik ve yüksek dayanım özellikleri gerektiren taşımacılık ve inşaat sanayinde geniş kullanım alanı bulur.

Alüminyum kolay soğuyup ısıyı emen bir metal olması nedeniyle soğutma sanayinde geniş bir yer bulur. Bakırdan daha ucuz olması ve daha çok bulunması, işlenmesinin kolay olması ve yumuşak olması nedeniyle birçok sektörde kullanılan bir metaldir.

Madenden alüminyum üretimi hurdadan üretiminden çok daha maliyetlidir. Kullanım alanı bu kadar geniş olan alüminyumun daha az maliyetli olan geri dönüşüm yolu ile kullanıma kazandırılması daha doğrudur. Bu hem ülke ekonomisi açısından hem de doğal kaynaklarımızın tükenmemesi açısından çok önemlidir.Kayseri Alüminyum Hurda

Alüminyumun hurdalardan geri kazanımı, günümüz alüminyum endüstrisinin önemli bir bileşeni haline gelmiştir. Geri kazanım işlemi, metalin basitçe tekrar ergitilmesi esasına dayanır ki bu yöntem metalin cevherinden üretimine nazaran çok daha ekonomiktir. Alüminyum rafinasyonu çok yüksek miktarlarda elektrik enerjisi gerektirir, buna karşılık geri kazanım işlemi, üretiminde kullanılan enerjinin %5′ini harcar.

Geri kazanım işlemi 1900′lü yılların başlarından beri uygulanmakta olup yeni değildir. 1960′lı yılların sonlarına kadar pasif görünümlü bir faaliyet olarak devam eden geri kazanım olgusu, bu tarihte içecek kutularının alüminyumdan yapılmaya başlanması ile gündeme daha yoğun şekilde gelmiştir. Diğer geri döndürülen alüminyum kaynakları arasında otomobil parçaları, pencere ve kapılar, cihazlar ve konteynerler sayılabilir.

İlk başlarda işe yarar diye muhafaza ederek biriktirmeye çalıştığımız hurda ürünler, bir zaman sonra görüntü kirliliği ile birlikte çevreye zarar vermekte, her geçen günde değerini kaybetmektedir.

Geri dönüşümün en önemli adımı, kullanım ömrünü tamamlamış ürünlerin, amaçları doğrultusunda geri dönüşümlerinin yapılabilmesi için doğru ellere, doğru şekilde ulaştırılmasından geçer.

Firmamız, Kayseri Alüminyum Hurda alım ve satımı yapan bir firma olup, hurdalarınız yerinde tespit edildikten sonra, kendi araçlarımızla alınarak, bizim aracılığımızla tartılır ve peşin ödeme yapılarak hurdalarınız kazanca dönüştürülür.

Her türlü Alüminyum hurdasını deneyimli çalışanlarımız ve geniş araç seçeneklerimiz ile size hiçbir zahmet vermeden gelip kapınızdan alalım.Hurda Alüminyum fiyatları, hurdanın kalitesi ve hurdanın toplam miktarına bağlı olarak güncel Alüminyum fiyatları değişebilmektedir. Hurda Alüminyum fiyatının kesin olarak belirlenebilmesi için yerinde keşif yapılması, hurdanın genel niteliği ve geri dönüşüm oranına göre fiyat verilmesi gerekmektedir.

Bizi arayıp hurdanın kalitesi ve miktarı hakkında bilgi verdiğinizde, gerekirse bulunduğunuz yere gelip kaliteli Alüminyum hurdalarınızı en yüksek değerden almaktayız. Ayrıca firmamız hurda Alüminyum fiyatları konusunda eksper hizmetleri de vermektedir. Lütfen bizi aramaya çekinmeyiniz.


Hurdanızı satmak mı istiyorsunuz? Hemen Bizi arayın!

0 553 484 7261

Firmamız ve sunduğumuz hizmetler hakkında daha detaylı bilgi talebi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Hurda Mevzuatına buradan ulaşabilirsiniz.